Wszystkie miejsca

Multimedialny Park Fontann

WarszawaSkwer Dywizji 100-342

Multimedialny Park Fontann stanowi kompleks czterech fontann, uruchomiony w 2011 roku.


Składa się m.in. z trzech niecek wypełnionych wodą i fontanny tzw. suchej, 22 pomp i 295 reflektorów!

Od początku maja do końca września – park fontann ożywa. Swoją pracę fontanny zaczynają o 8.30, między 16.00-16.30 ma miejsce wodne widowisko – jeszcze bez laserów i muzyki.

W tym okresie wyjątkowych wrażeń dostarczają multimedialne widowiska  „woda-światło-dźwięk” z wykorzystaniem reflektorów LED i laserów, które prezentowane są w piątkowe i sobotnie wieczory o godz. 21.00 lub 21.30. W każdym sezonie na wodnych ekranach Multimedialnego Parku Fontann pojawia się nowy pokaz w formie animowanej opowieści.

Obok fontann stoi szczególna ławeczka –  Williama Heerleina Lindleya. To właśnie on zaprojektował sieć kanalizacyjną Warszawy i w roku 1886 uruchomił miejskie wodociągi.

Informacje techniczne dotyczące Multimedialnego Parku Fontann:

  • Fontanny głównej o powierzchni 2200 m2.
  • 2 fontann liniowych o powierzchni łącznej 600 m2.
  • Fontanny dla dzieci o powierzchni 140 m2.
  • 367 dysz wodnych (w tym 227 sterowanych cyfrowo) z których tryska jednocześnie nawet 30 tysięcy litrów wody na minutę.
  • 295 reflektorów LED RGB. Każdy z nich daje możliwości uzyskania 16 milionów barw.
  • ekran z rozpylonej wody, który wykorzystywany jest do wyświetlania obrazów i animacji.
  • Łączna powierzchnia lustra wody zespołu fontann wynosi 2850 m2 i mieści się w nich ok. 800 m3 wody.